Utrata prawa jazdy, zagrożenie karą 2 lat pozbawienia wolności…. za 2,5 promila za kółkiem

Policjanci z Kowalewa Pomorskiego zatrzymali 49-letniego kierowcę audi, który podróżował krajową drogą mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za popełnienie przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziś (13.12.2018) policjanci pełniący służbę na terenie gminy Kowalewo Pomorskie na drodze krajowej K 15 około godz. 10.00 zatrzymali do kontroli drogowej podróżującego osobowym audi. W trakcie legitymowania 49-letniego mieszkańca gminy Kowalewo Pomorskie okazało się, że mężczyzna jest pod silnym działaniem alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości wyszło na jaw, że miał on ponad 2,5  promila alkoholu w organizmie i w takim stanie podróżował krajową ,,piętnastką”. 49-latek stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz za popełnienie przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności.

Golubsko-dobrzyńscy policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Stróże prawa apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów.

Informacja za KPP Policji Golub  – Dobrzyń

Udostępnij przez...
Golub-Dobrzyń
Dzisiaj
Słonecznie
Wiatr : 8.4 km/h
Wilgotność : 71%
19°C
  • Środa Jutro 22 °C
  • Czwartek   17 °C
Weather Layer by www.BlogoVoyage.fr